دکوراسیون چوبی آپارتمان قسطی

26 اردیبهشت ، 1398

چگونه با استفاده از دکوراسیون چوبی آپارتمان قسطی خود را زیباتر کنیم؟

دکوراسیون چوبی آپارتمان قسطی میتواند گزینه بسیار خوبی برای طراحی داخلی منزل باشد. استفاده از چوب در ساخت خانه ها از زمان های قدیم رونق و طرفداران بسیاری داشته است و در طول زمان به تدریج در طراحی دکوراسیون آپارتمان نیز از چوب استفاده شده است. در گذشته بیشتر در طراحی دکوراسیون سنتی و قدیمی، چوب مورد استفاده قرار می گرفته است ولی امروزه در طراحی داخلی آپارتمان های مدرن و مینیمال نیز استفاده از چوب علاقه مندان زیادی دارد. همچنین در زمان گذشته کاربرد چوب در فضای داخلی خانه ها بیشتر به علت پوشاندن ناهمواری های دیوارها و کف بوده است اما به تدریج چوب به عنوان یک المان زیبا در طراحی داخلی به کار گرفته شد و باعث زیباتر شدن و جان بخشیدن به فضا شده است.

 

مزایای استفاده از دکوراسیون چوبی آپارتمان قسطی

استفاده از دکوراسیون چوبی آپارتمان قسطی و به طور کلی حضور چوب در فضای داخلی منزل باعث ایجاد و انتقال حس گرما و صمیمیت در محیط می شود. بنابراین می توان گفت استفاده از چوب در طراحی داخلی خانه های مدرن و امروزی باعث می شود حس سرما و یکنواختی فضا از بین برود و فضا دلنشین تر خواهد شد. امروزهدر طراحی داخلی بیشتر آپارتمان ها از چوب استفاده می شود زیرا علاوه بر مواردی که به آن ها اشاره شد، چوب می تواند با سایر وسایل موجود مانند مبلمان، میز تلویزیون و... هماهنگ شود و ترکیب زیبا و چشم نوازی را ایجاد کند. برای مثال همین طور که در این تصویر مشخص است استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی این آپارتمان باعث شده است که سرما و بی حس بودن ناشی از استفاده از رنگ های خنثی در مبلمان و فرش از بین برود و فضا گرم تر شده است.

دکوراسیون داخلی چوبی

انواع دکوراسیون چوبی آپارتمان قسطی

با دکوراسیون چوبی آپارتمان قسطی و استفاده از چوب در طراحی داخلی علاوه بر ایجاد حس گرما می توان از زیبایی این محصول طبیعی نیز بهره برد. رنگ ها و طرح های مختلفی از چوب در طبیعت وجود دارد که می توان بر حسب نیاز از هر یک از آن ها در طراحی داخلی استفاده نمود. استفاده از کفپوش های چوبی صاف و هموار که به صورت موازی در کنار هم قرار می گیرند، در دکوراسیون چوبی آپارتمان قسطی کاربرد دارد. استفاده از کفپوش های چوبی در رنگ های روشن باعث ایجاد عمق و گرمای زیاد در فضا می شود و حالت خیره کننده ای ایجاد می کند. همچنین استفاده از کفپوش های چوبی در رنگ های تیره نیز کاربرد زیادی دارد و در صورتی که مبلمان و سایر وسایل خانه به رنگ های روشن باشند، جلوه بیشتری پیدا خواهد کرد.

دکوراسیون داخلی چوبی

در ایران بیشتر از چوب درختان گردو، راش و کاج استفاده می شود. استفاده از چوب درخت گردو به دلیل استحکام بالای آن در لوازم مدرن کاربرد بیشتری دارد. چوب راش نیز از استحکام بالایی برخوردار است و علاوه بر استحکام بالا رنگ زیبای قهوه ای و کرم دارد که استفاده از آن در طراحی داخلی باعث زیباتر شدن فضا می-شود و حس گرما و دنج بودن را منتقل میکند. بنابراین استفاده از این چوب نیز علاقه مندان بسیاری دارد. هرچند استفاده از چوب در وسایل و همچنین طراحی داخلی فضای خانه، باعث زیباتر شدن محیط می شود و علاقه مندان بسیاری نیز دارد اما نمی توان این مسئله را نادیده گرفت که هزینه های نسبتا زیادی نیز دارد. بنابراین استفاده از دکوراسیون چوبی آپارتمان قسطی می تواند گزینه بسیار مناسبی برای علاقه مندان به این محصول طبیعی باشد.
 

logo-samandehi